Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spełniamy marzenie Patryka

Data publikacji 21.05.2021

Zawsze marzył, by zostać policjantem, ale najbardziej policyjnym pilotem. Niestety choroba pokrzyżowała te plany. Dziś jednak możemy choć na chwilę spróbować spełnić to marzenie. Patryk wraz ze swoją mamą Ewą gościli z wizytą na lotnisku „Warszawa Babice”, gdzie stacjonuje warszawska baza Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP. Jak myślisz, który policyjny śmigłowiec oczarował go najbardziej: Mi-8, Black Hawk S-70i a może najnowszy nabytek polskiej Policji Bell 407GXi?

Loga partnerów programu #JestAkcja: Orlen, NSZZ Policjantów, Policja, vr360.pl

25-letni Patryk jest osobą niepełnosprawną. Mimo poważnych problemów zdrowotnych wiele w nim radości i chęci czerpania z życia, ile się da. Od dziecka marzył, by być policjantem, a najbardziej policyjnym pilotem. Dla jego bliskich nie jest zaskoczeniem, że interesuje go policyjny sprzęt oraz praca mundurowych. Zawsze chętnie ze swoją mamą odwiedzał jednostki Policji w kraju i brał udział w policyjnych piknikach i festynach, gdzie mógł bezpośrednio poznać kulisy służby funkcjonariuszy. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, takie spotkania nie były możliwe.

Dlatego tak bardzo ucieszył się, gdy, przy okazji pobytu w Warszawie, mógł spotkać się z policyjnymi pilotami i mechanikami z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP oraz obejrzeć śmigłowce, które wykorzystywane są obecnie przez polską Policję.W trakcie wizyty poznał „kuchnię” pracy policyjnych lotników i mnóstwo ciekawostek związanych z tą formacją.

Z naszych obserwacji wynikało, że najbardziej zainteresował go policyjny Black Hawk S-70i. To w nim spędził najwięcej czasu i w nim powstało najwięcej pamiątkowych zdjęć. Teraz do domu zabierze nie tylko wspomnienia, zdjęcia i film z wizyty, ale i drobne upominki przygotowane przez policjantów specjalnie dla niego, w tym m.in. naszywki na mundury polskich lotników czy okulary VR, które pozwalają wejść w świat trójwymiarowej rozrywki przy pomocy telefonów komórkowych z systemem Android lub iOS. Dzięki nim, oglądając filmy stworzone w ramach kampanii #JestAkcja, będzie mógł w domowym zaciszu zajrzeć tam, gdzie do tej pory dla zwykłego śmiertelnika było to niemożliwe, np.: na poligon z pilotami policyjnego Black Hawka czy też z kontrterrorystami wziąć udział w ćwiczeniach policyjnych i choć na chwilę przypomnieć sobie spotkanie z prawdziwymi policjantami.

Patrykowi życzymy dużo zdrowia, a jego Mamie wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności!

Jeśli chcecie tak jak Patryk dowiedzieć się więcej o policyjnym lotnictwie, to koniecznie obejrzyjcie nasz #LivezPolicją – zostań policyjnym lotnikiem.

tekst mł. insp. Anna Kędzierzawska
foto Andrzej Chyliński
film sierż. Tomasz Lis

 • młody mężczyzna przed policyjnym śmigłowcem
 • młody mężczyzna w policyjnym śmigłowcu
 • młody mężczyzna w policyjnym śmigłowcu z policyjnym pilotem
 • młody mężczyzna w policyjnym śmigłowcu podaje dłonie pilotowi policyjnemu
 • młody mężczyzna w policyjnym śmigłowcu podaje dłonie policyjnemu pilotowi
 • młody mężczyzna i pilot siedza na skraju policyjnego śmigłowca
 • młody mężczyzna i pilot siedza na skraju policyjnego śmigłowca
 • policyjny pilot siedzi na skraju policyjnego śmigłowca z młodym mężczyzną. Obaj maja kciuki uniesione do góry
 • młody mężczyzna i pilot siedza na skraju policyjnego śmigłowca
 • młody mężczyzna z policyjnym pilotem
 • młody mężczyzna trzyma za rękę kobietę , z tyłu widoczny policyjny śmigłowiec
 • policyjny pilot, młody mężczyzna i dwie kobiety
 • młody mężczyzna, policyjny pilot i dwie kobiety
 • młody mężczyzna

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony