Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 37-latkowi

Data publikacji 24.05.2021

Pruszczańscy policjanci uratowali życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. 37-latek podał sobie 250 dawek insuliny i wyszedł z mieszkania. Policjanci błyskawicznie go odnaleźli, udzielili pomocy przedmedycznej i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

W niedzielę, 23.05.2021 r., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie z informacją, że 37-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego zażył dużą dawkę lekarstw i wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol.

Mundurowi z wydziału prewencji błyskawicznie pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam w rozmowie z jego bliskimi ustalili, że 37-latek podał sobie 250 dawek insuliny i wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na własne życie. Policjanci podjęli próbę kontaktu telefonicznego z mężczyzną i jednocześnie zbierali informacje, gdzie mógł pójść. 37-latek nie odbierał telefonu. Policjanci natychmiast zaczęli go szukać, poczynając od miejsc wcześniej wytypowanych.

Dzięki dobremu rozeznaniu w terenie i właściwemu zebraniu informacji od rodziny mężczyzny już po kilkunastu minutach znaleźli 37-latka nieopodal jego miejsca zamieszkania. Z mężczyzną kontakt był utrudniony, tracił świadomość, był zagubiony. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, a sami udzielili 37-latkowi pomocy przedmedycznej.

Zespół ratownictwa medycznego w niedługim czasie przyjechał na miejsce i zbadał poziom cukru u 37-latka. Okazało się, że wskutek zażycia dużej dawki insuliny był on tak niski, że jego życie było zagrożone. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do szpitala w Gdańsku.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony