Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany do odbycia kary, zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 25.05.2021

Policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. 43-latek został zatrzymany w miejscu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W pomieszczeniach firmy posiadał także znaczne ilości narkotyków. Na wniosek leszczyńskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

20 maja br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mieszkańca Leszna, który był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego wydanego przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Dwa dni wcześniej mężczyzna miał się stawić w jednostce penitencjarnej do odbycia kary roku pozbawienia wolności za popełnianie przestępstw polegających na czerpaniu korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji.

43-latek został zatrzymany przez policjantów w miejscu prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Funkcjonariusze znaleźli w jego firmie ponad 200 gramów marihuany i amfetaminy.

Śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. 22 maja br. na wniosek leszczyńskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował 43-latka na okres 3 miesięcy. Obecnie grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony