Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali ją policjanci

Data publikacji 25.05.2021

Policjanci z Ząbkowic Śląskich uratowali niedoszłą samobójczynię, która usiłowała odebrać sobie życie odkręcając kurki w kuchence gazowej. Wcześniej kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy 112, informując o swoich zamiarach. Desperatka została odnaleziona w ostatniej chwili, gdy leżała półprzytomna w mieszkaniu.

Wczoraj, 24.05.2021 r., około 22:30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali informację o zgłoszeniu dotyczącym próby samobójczej. Pod numer alarmowy 112 zadzwoniła roztrzęsiona i zapłakana kobieta z informacją, że zamierza targnąć się na własne życie. Desperatka nie przedstawiła się i nie powiedziała skąd dzwoni. Policjanci szybko ustalili, że telefonowała ona z numeru należącego do jej męża. Sprawne działanie mundurowych pozwoliło nawiązać kontakt z mężczyzną, wraz z którym funkcjonariusze niezwłocznie udali się do miejsca, gdzie kobieta mogła się znajdować.

Gdy policjanci pojawili się pod ustalonym adresem na terenie gminy Ząbkowice Śląskie, już na korytarzu budynku wielorodzinnego wyczuli intensywną woń ulatniającego się gazu. Mundurowi natychmiast pobiegli do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń na podłodze znaleźli leżącą półprzytomną kobietę. Okazało się, że była ona nietrzeźwa i odkręciła wszystkie kurki w kuchence gazowej, w ten sposób próbując targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze zakręcili gaz, przewietrzyli całe mieszkanie i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Dzięki szybkim, zdecydowanym i skutecznym działaniom ząbkowickich policjantów, niedoszła samobójczyni w ostatniej chwili została uratowana.

Osobom przeżywającym kryzys emocjonalny przypominamy o bezpłatnym Kryzysowym Telefonie Zaufania. Pod numerem 116 123, od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 22:00, osoby potrzebujące mogą otrzymać wsparcie i pomoc psychologiczną od dyżurujących specjalistów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony