Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywne kilometry śląskich policjantów

Data publikacji 26.05.2021

Mieli startować w planowanym na miniony weekend wyścigu Tour de Silesia. Choć zawody przeniesiono na lipiec, dwoje mundurowych z komend Policji w Zabrzu i Mikołowie postanowiło pokonać trasę wytyczoną przez organizatora. Tym bardziej że, jak wcześniej zapowiedzieli, ich sportowemu przedsięwzięciu towarzyszy charytatywny akcent.

Maraton Tour de Silesia 2021 początkowo miał odbyć się w dniach 22-23 maja br. Organizator zmienił nieco plany i ostatecznie wyścig ma być zrealizowany w drugi weekend lipca. Policjanci prewencji dwóch śląskich jednostek: z Zabrza i Mikołowa, zapowiedzieli udział w tym sportowym wydarzeniu, dorzucając do tego pożyteczny akcent - charytatywną zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór policjanta z garnizonu łódzkiego - Rafała Dzwonnika.

Mimo zmiany terminu wydarzenia asp.szt. Jordan Kowalczyk i mł.asp. Piotr Dębicki w minioną sobotę, 22.05.2021 r., wsiedli na rowery i równo o północy wystartowali na dystansie ponad 500km.

Warunki, z jakimi musieli zmierzyć się nasi kolarze, były wyjątkowo trudne i wymagające. Jazda w obfitym deszczu przy temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza zupełnie nie pomagała, jednak szczytny cel, jaki postawili przed sobą mundurowi, dopingował w ogromnym stopniu.

Niestety nie obyło się bez kontuzji. Po dystansie ponad 400 km Piotr Dębicki doznał uniemożliwiającego dalszą jazdę urazu kolana i zmuszony był do zejścia z roweru. Jordan Kowalczyk w towarzystwie raciborskiego kompana dojechali do mety.

Całej trójce gratulujemy sportowego wyczynu, a policjantów z całego śląskiego garnizonu zachęcamy do udziału w trwającej nadal zbiórce pieniędzy dla pabianickiego policjanta!

(KWP w Katowicach / zdjęcia: archiwum prywatne:JK/ mw)

  • troje kolarzy stoi przy rowerach na wjeździe do jednego z miast">
  • "troje kolarzy jedzie na rowerze wyznaczoną trasą">
  • troje kolarzy jedzie drogą. Jeden z nich pokazuje kciuk
  • kolarze wjeżdżają do miejscowości Garnek. Z naprzeciwka jedzie samochód
  • troje kolarzy jedzie drogą
  • mapa trasy z pokonanym dystansem
Powrót na górę strony