Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał uprawnień, więc postanowił uciec przed policyjną kontrolą

Data publikacji 26.05.2021

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę, który wcześniej próbował uniknąć kontroli drogowej, uciekając przed funkcjonariuszami swoim audi. Mężczyzna ignorował nadawane przez mundurowych w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe, a swoim skrajnie nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem na drodze, stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego z Ząbkowic Śląskich podczas służby na terenie powiatu zauważyli osobowe audi, którego kierowca, przemieszczając się w terenie zabudowanym, trzykrotnie znacznie przekroczył dopuszczalny limit prędkości. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą audi na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać.

31-latek nie reagował na nadawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Nawet w momencie, gdy radiowóz wyprzedził go i włączył tablicę informacyjną z komunikatem o zatrzymaniu się do kontroli, uciekinier nie zdecydował się na zakończenie ucieczki. Udało mu się wyprzedzić policyjne auto i dalej kontynuować szaleńczą jazdę.

Podczas nieudolnej próby uniknięcia spotkania ze stróżami prawa kierowca audi zignorował szereg obowiązujących przepisów, a swoim skrajnie nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym zachowaniem, stworzył realne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna został zatrzymany, kiedy zjechał z drogi publicznej na teren prywatnej posesji. Okazało się, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania i strach przed konsekwencjami. Ponadto pojazd, którym poruszał się 31-latek, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Uciekinier nie uniknie również kary za szereg wykroczeń, które popełnił podczas swojej szaleńczej jazdy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Opis filmu: policyjny radiowóz jest wyprzedzany przez auto osobowe, następnie policjanci próbują zatrzymać niebezpiecznie jadącego kierowce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 43.2 MB)

Pliki do pobrania

  • 33.75 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony