Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na wieczną służbę odszedł aspirant sztabowy Marek Waszkowiak

Data publikacji 27.05.2021

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 maja zmarł nasz Kolega i Przyjaciel aspirant sztabowy Marek Waszkowiak asystent Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego. Miał 57 lata. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00 w Kościele świętej Jadwigi Królowej we Wschowie. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Komendant Główny Policji wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim, kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną zmarłego.

W dniu 22 maja w wieku 57 lat zmarł nasz Kolega, Przyjaciel, Policjant aspirant sztabowy Marek Waszkowiak. Marek od samego początku kariery zawodowej związany był ze wschowską Policją, w której służył 32 lata. Leader Wydziału Kryminalnego w Zespole Dochodzeniowo-Śledczym.

Nadkomisarz Tomasz Szuda Komendant Powiatowy Policji we Wschowie tymi słowami podsumował olbrzymi dorobek policyjny naszego Kolegi:

„Miarą wartości człowieka,

jest rozmiar pustki, jaką po sobie zostawia.

Nic jej nie zapełni. I tak stało się w przypadku naszego kolegi Marka,

który uznany został przez najbliższe otoczenie Wydziału Kryminalnego za Leadera.

Marek był człowiekiem pogodnym, dowcipnym, chętnie dzielił się swoją wiedzą zawodową z młodszymi policjantami, którzy dopiero wstąpili na policyjną ścieżkę.

32 lata w mundurze to szmat czasu, zachodzących zmian, do których Marek świetnie się przystosowywał.

Z perspektywy czasu można uznać, że kochał swoją pracę, ludzi, z którymi pracował.

Więź przede wszystkim z Wydziałem Kryminalnym była ogromna. Pomocny, wesoły, szczery można rzec czasami aż do bólu. Indywidualista …

Dlatego też pustka po Nim będzie doskwierała policjantom, pracownikom Policji wschowskiej Komendy.

Gdy stajemy w obliczu śmierci osoby nam bliskiej, ogarnia nas uczucie żalu i smutku.

Śmierć napełnia nas lękiem, tym bardziej jeśli jest nagła i niespodziewana,

zwłaszcza człowieka, przed którym stało całe życie rodzinne oraz realizacja policyjnej pasji. Dla pogrążonej w smutku rodziny, przyjaciół, ale i naszego policyjnego środowiska to wieka strata.

Marku zostaniesz zawsze we wspomnieniach bliskich ci osób. Wszyscy będą pamiętać twoją chęć pomocy innym ludziom, twoją zawodową pasję oraz zaangażowanie w sprawy policyjne”.

Uroczysta msza odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00 w Kościele świętej Jadwigi Królowej we Wschowie. Pogrzeb na cmentarzu Komunalnym we Wschowie przy ulicy Czereśniowej.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony