Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierował niesprawnym autem. Zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 27.05.2021

Policjant w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę, który prowadził pojazd pomimo całkowitego braku powietrza w oponie. Dzięki jego czujności i spostrzegawczości mundurowi zatrzymali też kolejnego kierowcę z promilami. Mężczyźni zaskoczeni interwencją płockiego policjanta, stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj wieczorem, 26.05.2021 r., na terenie gminy Radzanowo policjant z wydziału patrolowo-interwencyjnego płockiej komendy, podróżując swoim autem w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na jadącą przed nim toyotę. Kierowca tego pojazdu prowadził pomimo całkowitego braku powietrza w oponie, jadąc na feldze. Kiedy kierujący toyotą zjechał na parking, policjant postanowił zapytać kierowcę czy nie potrzebuje pomocy. Jadąc za nim nabrał również podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Te podejrzenia potwierdziły się.

Od mężczyzny siedzącego za kierownicą toyoty, wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusz w trackie rozmowy z nim przedstawił się oraz okazał legitymację służbową wzywając jednocześnie na miejsce patrol Policji.

W trakcie oczekiwania na patrol, policjant zauważył jak na parking przed miejscowym sklepem podjechał volkswagen, a wysiadający kierowca idzie chwiejnym krokiem. Policjant nabrał podejrzeń, że i ten kierujący jest pijany o czym niezwłocznie poinformował przybyłych na miejsce funkcjonariuszy.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość 27-letniego kierowcy volkswagena. W trakcie czynności okazało się, że zarówno zatrzymany przez policjanta kierujący toyotą jak i volkswagenem są nietrzeźwi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u każdego z nich, ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali mieszkańcom powiatu płockiego prawo jazdy. Przed mężczyznami dalsze konsekwencje prawne. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony