Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdążyli z pomocą

Data publikacji 27.05.2021

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach widząc niepokojącą sytuację, natychmiast przystąpili do pomocy. Okazało się, że jeden z kierowców zasłabł. Dzięki fachowej reakcji policjanta i przypadkowego świadka mężczyzna odzyskał funkcje życiowe jeszcze przed przybyciem medyków, którzy od razu przetransportowali 63-latka do szpitala.

Wczoraj, 26.05.2021 r., około 10:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, w powiecie toruńskim, patrolowali drogę krajową nr 10 prowadzącą w kierunku Warszawy. Przejeżdżając przez Czernikowo zauważyli, że na skrzyżowaniu zrobił się zator, a przy jednym z pojazdów zgromadziło się kilka osób. Policjanci postanowili sprawdzić co się stało. Okazało się, że jeden z kierowców źle się poczuł i zasłabł. Policjanci natychmiast przystapili do pomocy. Starszy sierżant Paweł Mrówczyński wraz z jednym ze świadków rozpoczęli masaż serca, natomiast dwie funkcjonariuszki (mł. asp. Mirosława Muchewicz i sierż. szt. Sylwia Kolczyńska) zadbały o ich bezpieczeństwo, kierując ruchem i na bieżąco informowały dyżurnego o zaistniałej sytuacji. 

Pomoc udzielona 63-latkowi okazała się na tyle skuteczna, że jeszcze przed przyjazdem medyków mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Niestety jego stan był na tyle poważny, że natychmiast został zabrany przez pogotowie do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony