Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywny rajd z Siemianowic do Madrytu

Data publikacji 28.05.2021

28 maja 2021 r. podkom. Tomasz Dzierga - młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowniach rusza w charytatywny rajd rowerowy z Siemianowic Śląskich do Madrytu.

Do przejechania w ciągu 20 dni ma około 3600 km. Podczas wyjazdu będzie zbierał pieniądze na rehabilitację dwuletniego syna policjanta Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Urodził się on między innymi z czterokończynowym porażeniem mózgowym, padaczką i korowym zaburzeniem widzenia. Już przed wyjazdem podkom. Tomasz Dzierga stworzył internetową zbiórkę pieniędzy, gdzie zebrał na chwilę obecną ponad 11000 zł.

Start jego wyprawy będzie wyjątkowy, swoje uczestnictwo zapowiedzieli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich oraz ludzie dobrej woli z firm, które aktywnie włączyły się w pomoc naszemu policjantowi.

Funkcjonariusz po raz kolejny udowadnia, że aby czynić dobro nie trzeba wiele. Służby mundurowe, jak i inni ludzie połączyli się, aby pomóc potrzebującemu dziecku. Dzięki temu cel wyjazdu, jakim jest pomoc Antosiowi, niewątpliwie zostanie osiągnięty.

Więcej na temat wydarzenia dowiecie się na profilach internetowych podkom. Tomasza Dziergi.

Więcej na ten temat: Żywieccy policjanci wsparli zbiórkę dla Antosia Radło►

(Szkoła Policji w Katowicach)

Powrót na górę strony