Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Szanuj Życie - Bezpieczna DK 94’’ na dolnośląskich drogach - podsumowanie

Data publikacji 28.05.2021

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj (27.05) wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Szanuj Życie - Bezpieczna DK 94’’. Akcja ta została zainicjowana przez funkcjonariuszy z opolskiej komendy wojewódzkiej, a zaangażowali się w nią mundurowi z aż pięciu województw, przez które przebiega droga krajowa nr 94. Celem działań, w których wykorzystane zostały m.in. patrole z grupy SPEED, było ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań na niezwykle istotnym szlaku komunikacyjnym, jakim jest DK94. Mundurowi reagowali zwłaszcza te na wykroczenia drogowe, które związane były z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedaniem i zmianą pasa ruchu. Na Dolnym Śląsku policjanci ujawnili ponad 80 tego typu wykroczeń.

Praktycznie codziennie jesteśmy informowani w mediach o kolejnych ofiarach nieodpowiedzialnych kierowców. Dlatego poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z najważniejszych zadań Policji. Funkcjonariusze realizują je każdego dnia, między innymi poprzez różnego rodzaju akcje, podczas których na drogach pojawia się maksymalna liczba policjantów egzekwujących stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Za nami kolejne tego typu działania mające na celu ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drogach. Akcja „Szanuj życie — Bezpieczna DK 94”, która prowadzona była w dniu wczorajszym (27.05) m.in. przez dolnośląskich policjantów ruchu drogowego, obejmowała swoim zasięgiem drogę krajową numer 94 pełniącą funkcję strategicznego szlaku komunikacyjnego o bardzo dużym natężeniu ruchu.

W związku z tym, iż DK94 przebiega przez województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie oraz podkarpackie, w działania prowadzone na jej obszarze równocześnie zaangażowali się funkcjonariusze z aż pięciu wspomnianych rejonów naszego kraju.

Podczas akcji, w której wykorzystane zostały m.in. patrole z grupy SPEED, policjanci egzekwowali od uczestników ruchu drogowego aktualnie obowiązujące przepisy. Mundurowi skupiali się zwłaszcza na tych wykroczeniach związanych z przestrzeganiem obowiązujących limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, czy nieprawidłową zmianą pasa ruchu. Na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili łącznie ponad 80 kontroli pojazdów, ujawniając 84 wykroczenia. W przeważającej większości były to przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali również sześć dowodów rejestracyjnych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

  • Nieoznakowany radiowóz na boku drogi podczas kontroli
  • Nieoznakowany radiowóz na boku drogi podczas kontroli
  • Nieoznakowany radiowóz na boku drogi podczas kontroli z policjantem sprawdzajacym dokumenty
  • Nieoznakowany radiowóz na boku drogi podczas kontroli
  • Videorejestrator
Powrót na górę strony