Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 90-latka

Data publikacji 01.06.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w miniony weekend po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli 90-letniego mieszkańca miasta. Wyczerpany i słaby został w porę przekazany odpowiednim służbom.

28 maja br. w godzinach wieczornych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 90-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Leszna po godzinie 17:00 wyszedł z domu z zamiarem odwiedzin syna, do którego nie dotarł  i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Po kilku godzinach, kiedy zapadał zmrok zaniepokojona rodzina zawiadomiła Policję. Komendant leszczyńskiej jednostki Policji natychmiast ogłosił alarm dla funkcjonariuszy.

Do działań poszukiwawczych włączyli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz druhowie podległych OSP. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań na terenie miasta Leszna policjanci w zaroślach odnaleźli leżącego seniora, który był słaby, wyziębiony i nie potrafił wstać o własnych siłach. Otrzymał niezbędną pomoc medyczną, po czym przekazany został rodzinie.

Dzięki szybkiej reakcji można zapobiec tragedii - PAMIĘTAJMY, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem o zaginięciu osoby – liczy się każda minuta.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony