Radomski kontrterrorysta na podium zawodów sportowych w Kosowie

Data publikacji 01.06.2021

Policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zajął pierwsze miejsce, w swojej kategorii wagowej, w imprezie sportowej The MURPH Challenge zorganizowanej jako upamiętnienie porucznika US Navy SEAL - Michaela P. Murphy, który zginął w Afganistanie w trakcie wykonywania akcji bojowej. W zawodach, które odbyły się z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, wystartowali mundurowi stacjonujący w bazie Camp Novo Selo w Kosowie.

Trening MURPH polega na przebiegnięciu na początku jednej mili, 100 podciągnięć na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów oraz jednej mili na koniec. Wszystkie konkurencje muszą być wykonane w kamizelce balistycznej ważącej co najmniej 10 kg. Jednym z zawodników startujących w zawodach był policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, który obecnie pełni służbę w XLIII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Policjant zajął pierwsze miejsce, w swojej kategorii wagowej.

„Kwadrat”, bo tak o nim mówią koledzy z jednostki jest nurkiem oraz operatorem drona. Codziennie podnoszenie swoich umiejętności oraz sprawności fizycznej przyniosła efekt już w roku 2019, gdy drużyna radomskich kontrterrorystów, w której składzie był „Kwadrat”, zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polskiej Policji w ramach Międzynarodowych Zawodów Wytrzymałościowo–Siłowych Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj!”, które odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.