Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Offroad w wykonaniu podlaskiego Speedu

Data publikacji 01.06.2021

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę seata. Mężczyzna mając blisko 4 promile w organizmie próbował uciec policjantom leśnymi drogami. 65-latek już wcześniej stracił prawo jazdy i miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci z podlaskiej grupy Speed patrolowali krajową "ósemkę" między Białymstokiem a Augustowem. Około 16.30 mundurowi zauważyli, jak kierowca seata w rejonie miejscowości Brody nie jest w stanie zachować prostego toru jazdy. Od razu nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Kierowca seata nie zareagował na polecenia mundurowych do zatrzymania pojazdu, przyspieszył i zaczął uciekać zjeżdżając na leśne drogi. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po krótkiej ucieczce seat został zatrzymany. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 65-letni mieszkaniec powiatu monieckiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy i ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2022 roku.

Teraz 65-latek będzie odpowiadał przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podlascy policjanci od początku roku do końca maja zatrzymali 722 nietrzeźwych kierowców. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który prowadzi auto po alkoholu jest potencjalnym sprawcą ludzkiej tragedii.

Film Policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę z 4 promilami oraz z obowiązującym zakazem sądowym prowadzenia pojazdów

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony