Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie sierpeckich kryminalnych w narkobiznes

Data publikacji 08.06.2021

Bardzo dobrze przygotowana akcja sierpeckich kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie 48-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli około 4 kilogramów suszu roślinnego w postaci marihuany. Na posesji zatrzymanego ujawnili plantację konopi, zabezpieczając 95 sztuk sadzonek w fazie wzrostu oraz 56 pojemników z wysadzonymi nasionami konopi. Ponadto zatrzymano alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę służącą do jego produkcji. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z sierpeckiego wydziału kryminalnego ustalili mężczyznę, który na swojej posesji miał posiadać plantację konopi oraz duże ilości narkotyków. Ich informacje się potwierdziły. Podczas przeszukania jednego z domów na terenie sąsiedniego powiatu funkcjonariusze zabezpieczyli około 4 kilogramów marihuany popakowanej w foliowe torebki. Dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli 95 sztuk sadzonek konopi w różnej fazie wzrostu oraz 56 pojemników z wysadzonymi nasionami konopi. W wyniku przeszukania kryminalni ujawnili wiele dowodów świadczących, że uprawiano tam konopie. Ponadto mundurowi zabezpieczyli znaleziony alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę służącą do jego produkcji.

Właściciel posesji, 48-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dzięki dobrej pracy policjantów i prokuratorów zebrany został materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości narkotyków. Ponadto wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dzięki skutecznej akcji sierpeckich policjantów, znaczne ilości narkotyków nie trafią do sprzedaży.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

  • Torebki foliowe z zabezpieczonym suszem marihuany
  • Trzy skrzynki z doniczkami, w których zasiane są nasiona konopi
  • Tunel foliowy, w środku którego są rośliny konopi
Powrót na górę strony