Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróżni podziękowali policjantom w dość nietypowy sposób

Data publikacji 08.06.2021

Wczoraj na skrzynkę e-mail włocławskiej komendy wpłynęło podziękowanie od słuchaczki, która na antenie lokalnego radia pochwaliła działania policjantów. Dzień wcześniej mundurowi pomogli podróżnym, których autokar zepsuł się na autostradzie A-1 w okolicach Włocławka.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (6.06.21) około 10.00 na autostradzie A1 w powiecie włocławskim. Przejeżdżający tamtędy policjanci włocławskiego ruchu drogowego zauważyli stojące na pasie awaryjnym w kierunku Gdańska auto. Obok niego za barierkami siedziała grupa seniorów. Policjanci zawrócili na pobliskim zjeździe, aby dojechać do autokaru i ustalić przyczynę postoju.

Okazało się, że autokarem podróżowali turyści z woj. łódzkiego, którzy niestety nie mogli kontynuować swojej podróży z uwagi na awarię pojazdu. W upalny dzień seniorzy musieli oczekiwać kilka godzin na przyjazd auta zastępczego. Mundurowi postanowili im pomóc i o zdarzeniu powiadomili włocławskiego dyżurnego, który skierował na miejsce większą ilość radiowozów. To pozwoliło na sprawne i bezpieczne przewiezienie 52 osób do oddalonego o kilka kilometrów miejsca obsługi podróżnych w Kałęczynku, gdzie mogli w dogodniejszych warunkach oczekiwać na zastępczy pojazd.

Przekazane za pośrednictwem radia podziękowania od słuchaczki sprawiły nam wielką przyjemność. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i że nasze działania spotkały się z tak miłym odzewem ze strony podróżnych.  

Materiał przesłany przez lokalne Radio Kujawy

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.85 MB)

Powrót na górę strony