Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 230 tys. zł

Data publikacji 09.06.2021

Praca policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą z Grójca doprowadziła do zatrzymania 54-latka, który posiadał prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wyliczyli policjanci, gdyby podejrzanemu udało się wprowadzić papierosy na nielegalny rynek, naraziłby on Skarb Państwa na straty rzędu ponad 230 tys. zł.

Wtorek okazał się wyjątkowo pechowy dla jednego z mieszkańców gminy Grójec, który miał w planach zarobić sporo gotówki – jedyny „szkopuł” polegał na tym, że chciał wzbogacić się w nielegalny sposób.

Wczoraj (8.06.2021) 54-latek został zatrzymany przez grójeckich policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą, gdy w prowadzonym przez niego sklepie funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy, które oferował do sprzedaży. Kolejny nielegalny towar mundurowi znaleźli podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania. Dzięki wnikliwej pracy łącznie zostało zabezpieczonych blisko 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Jak wyliczyli policjanci, gdyby podejrzanemu udało się wprowadzić papierosy na nielegalny rynek, naraziłby Skarb Państwa na straty rzędu ponad 230 tys. zł wynikających z uszczuplenia podatku akcyzowego i podatku VAT. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi on także liczyć się z karą pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony