Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj poszukiwani ENA zatrzymani przez małopolskich kryminalnych

Data publikacji 10.06.2021

W ostatnim czasie, austriacki wymiar sprawiedliwości zwrócił się do polskiej Policji o pomoc w zatrzymaniu dwóch naszych obywateli, poszukiwanych na podstawie europejskich nakazów aresztowania. Według przekazanych informacji, istniało prawdopodobieństwo, że mogą oni ukrywać się na terenie województwa małopolskiego.

Poszukiwanymi byli 58-latek i jego 32-letni syn. Obaj podejrzani byli o produkcję i obrót na terenie Austrii środkami odurzającymi, m.in. marihuaną i żywicą konopi indyjskiej o wysokiej zawartości THC. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie, którzy na co dzień ścigają i zatrzymują najgroźniejszych przestępców, często ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni ustalili, że starszy z mężczyzn przebywa w Małopolsce, a młodszy – na Śląsku. Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze były więc prowadzone na terenie dwóch województw. Przestępcy często zmieniali miejsca pobytu, jak również środki transportu. Pomimo tego faktu, zostali namierzeni, a wczoraj rano, 09.06.br., zatrzymani. Starszy wpadł w ręce kryminalnych w Tarnowie, natomiast 32-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Katowicach.

Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanych. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony