Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zauważył pieszego na przejściu

Data publikacji 10.06.2021

Mandat i punkty karne to konsekwencje z jakimi spotkał się kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna jadąc autem potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka. Kierujący pojazdem mówił, że pieszego zauważył w ostatniej chwili i nie zdążył już wyhamować. Na szczęście młodzieniec doznał tylko niegroźnych urazów. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Zdjęcie przedstawia przejście dla pieszych gdzie doszło do potrącenia siedemnastolatka przez osobowy mercedes.

Dzisiaj przed godziną 8:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że został tam potrącony pieszy. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes 48-letni łukowianin potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po przejściu. Kierujący mercedesem mówił mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył nastolatka na jezdni i nie zdążył już przed nim wyhamować. Na szczęście pokrzywdzony 17-latek doznał niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.74 MB)

Kierujący mercedesem za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliły punkty karne.

Zdarzenie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy, że kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 441.33 KB)

Powrót na górę strony