Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzowski policjant mistrzem i rekordzistą Polski w podnoszeniu ciężarów

Data publikacji 14.06.2021

Młodszy aspirant Marcin Żurawski pobił rekordy Polski w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju i z tytułem mistrza kraju wrócił do gorzowskiej jednostki. Na co dzień funkcjonariusz drogówki swoją pasje łączy ze służbą od wielu lat. W cv ma tytuły Mistrza Polski i udział w międzynarodowych zawodach. Cały czas chce bić swoje rekordy i walczyć o najwyższe cele.

W miniony weekend policjant wydziału ruchu drogowego gorzowskiej komendy miejskiej startował w XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Raszynie. Zawody zakończył z ogromnym sukcesem. Młodszy aspirant Marcin Żurawski zdobył tytuł mistrza kraju, a przy tym pobił kilka rekordów. W swojej najlepszej próbie w rwaniu udało mu się uporać z ciężarem 150 kilogramów, a w podrzucie ze 180 kilogramami ustanawiając przy tym rekordy Polski w grupie wiekowej 30 - 34 lat. Jego wynik w dwuboju od teraz jest także w tej kategorii najlepszy w kraju. To kolejny tytuł tego funkcjonariusza. W przeszłości był wielokrotnie najlepszy w Polsce. Swoje sukcesy odnosił w młodszych kategoriach wiekowych U17, U20 i U23, także jako członek kadry narodowej.

Młodszy aspirant Marcin Żurawski swoją pasję rozpoczął 17 lat temu. Jako 14-latek poszedł z kolegą do klubu w Myśliborzu. Zafascynowany podnoszeniem ciężarów ciężko trenował na swoje sukcesy. Jego sportowa kariera pokazała, że było warto. 10 lat temu postanowił wstąpić do Policji. Od 3 lat pełni służbę w gorzowskiej komendzie miejskiej w wydziale ruchu drogowego. Udaje mu się łączyć pasję ze służbą.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.89 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony