Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka została laureatką nagrody „Animus Fortis 2020”

Data publikacji 16.06.2021

Nagroda „Animus Fortis” („Mężny Duch”) przyznawana jest osobom - za ich osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej i przedstawicielom instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie. Laureatką czwartej edycji tej nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego została dzielnicowa z Komisariatu Policji w Sycowie (powiat oleśnicki) - sierż. szt. Maria Myszakowska–Łyjak.

Podczas Gali VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wręczona została nagroda Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego „Animus Fortis” („Mężny Duch”). Laureatką w kategorii indywidualnej została sycowska policjantka sierż. szt. Maria Myszakowska–Łyjak, którą kapituła wyróżniła za osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej prowadzonej poza służbą.

Poprzez wyróżnienie nagrodą „Animus Fortis” honorowane są osoby i instytucje mające szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Tegoroczna edycja objęta została Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

Nagrodzona dzielnicowa z Komisariatu Policji w Sycowie w ubiegłym roku, w czasie wolnym od służby zauważyła wypadek drogowy - na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów osobowych. W zdarzeniu uczestniczyła m.in. kobieta w ciąży i 3-letni chłopczyk. Policjantka bez chwili wahania zatrzymała się, wybiegła ze swojego pojazdu, aby sprawdzić, w jakim stanie są jego uczestnicy. Dzięki swojemu doświadczeniu i opanowaniu funkcjonariuszka zdołała udzielić pomocy poszkodowanym przy jednoczesnym powiadomieniu odpowiednich służb ratowniczych oraz zabezpieczeniu miejsca i pojazdów biorących udział w wypadku. Mundurowa między innymi odłączyła akumulatory uszkodzonych aut, gdy zauważyła, że z baku samochodu, w którym znajdowała się butla z gazem, wycieka paliwo.

Warto zaznaczyć, że sycowska mundurowa na przełomie kilku lat niejednokrotnie udzielała pomocy medycznej osobom poszkodowanym w zdarzeniach drogowych bądź w trakcie innego rodzaju sytuacji. Swoją postawą w trakcie służby i poza nią daje przykład bezinteresownego zaangażowania w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Laureatce serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy za jej wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oleśnickiego!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Oleśnicy

Pliki do pobrania

  • 29.12 KB
    Transkrypcja dyplomu laureatki Gali
Powrót na górę strony