Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy usłyszał 660 zarzutów

Data publikacji 16.06.2021

Akt oskarżenia sporządzony przez siemianowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej objął 660 czynów dotyczących przestępstw oszustwa i naruszenia praw własności przemysłowej. 23-letni mieszkaniec Siemianowic sprzedawał za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego podrobione wkłady do golarek. O trwającym w sieci procederze zawiadomił producent tego produktu. Po żmudnej pracy śledczych sprawa trafiła już do sądu.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od kwietnia ubiegłego roku skrupulatnie zbierali materiał dowodowy w sprawie zgłoszenia dotyczącego sprzedaży w internecie podrobionych produktów. W wyniku ich żmudnej pracy 23-letni oszust usłyszał zarzut obejmujący 660 czynów z zakresu popełnionych oszustw i naruszeń praw własności przemysłowej.

W wyniku prowadzonego przez podejrzanego procederu siemianowiccy śledczy ustalili, że zostało oszukanych 330 osób z terenu całej Polski. Konieczne było korzystanie z pomocy innych jednostek, aby dotrzeć do osób pokrzywdzonych. Całe postępowanie trwało kilkanaście miesięcy i zakończyło się sporządzeniem aktu oskarżenia przeciwko 23-latkowi. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony