Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny odzyskany samochód przekazany właścicielowi

Data publikacji 17.06.2021

Działania grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej Komendy Stołecznej Policji doprowadziły do odzyskania mercedesa i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem. 28-latek został zatrzymany przez operacyjnych w miejscu zamieszkania. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Bielan dozór policyjny.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji ustalili operacyjnie, że na terenie Wawra został skradziony mercedes i już po kilku godzinach został sprzedany w jednym z komisów samochodowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jak się później okazało, kradzież pojazdu nie została jeszcze zgłoszona, ponieważ właściciel nie zdążył zorientować się, że jego auto zostało skradzione. Kiedy odebrał telefon od policjantów nie ukrywał zdziwienia i natychmiast udał się na komendę w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie.

Funkcjonariusze z komendy stołecznej skontaktowali się z policjantami z sąsiedniego województwa i poinformowali ich o całym zdarzeniu, dzięki czemu udało się zabezpieczyć mercedesa, który czekał już na kolejną sprzedaż w komisie. Po oględzinach samochód wrócił do właściciela.

Kryminalni podjęli działania, dzięki którym ustalili miejsce, w którym aktualnie przebywał mężczyzna podejrzany o kradzież tego pojazdu i go zatrzymali. 28-letni mieszkaniec Bielan został doprowadzony do prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem mercedesa.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zatrzymanie mężczyzny i odzyskanie mercedesa to kolejny sukces wydziału specjalizującego się w zwalczaniu przestępczości samochodowej.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony