Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla każdego jest miejsce na drodze

Data publikacji 18.06.2021

Kolejny ciepły oraz słoneczny weekend zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, oraz wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Na drogach należy spodziewać się większego ruchu samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących samochodami osobowymi. Jedną z głównych przyczyn tych tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje zdarzeń na drodze. Ładna pogoda - sucha nawierzchnia, dobra widoczność, sprzyjają ryzykownej i niebezpiecznej jeździe.

Wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają wszyscy użytkownicy drogi, zarówno niechronieni uczestnicy ruchu drogowego (piesi, rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzyści, motocykliści), jak i kierujący pojazdami. Wzajemny szacunek na drodze, kultura i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - to podstawa bezpieczeństwa.

Niezależnie od pokonywanej odległości przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i miejmy na uwadze swoje bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, zwłaszcza niechronionych.

Policjanci przypominają, że dla każdego jest miejsce na drodze.

(BRD KGP)

Powrót na górę strony