Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali 54-latka poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 21.06.2021

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 54-latka. Mężczyzna ma na koncie wyrok za usiłowanie zabójstwa sprzed 20 lat, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe i oszustwo. Za popełnione przestępstwa trafił za kratki, jednak po udzielonej mu przerwie w odbywaniu kary nie powrócił do zakładu karnego. Jego uporczywe uchylanie się od odpowiedzialności przerwali kilka dni temu policjanci.

54-latka, który poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie, wypatrzyli w miniony piątek, 18.06.2021 r., na jednej z ulic miasta policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podróżujący na fotelu pasażera mężczyzna wieziony był przez swoją żonę przez dzielnicę Bronowice. Był bardzo zaskoczony niespodziewanym zatrzymaniem. Nie stawiał oporu i nie próbował ucieczki.

54-latek to mieszkaniec Lublina, za którym Sąd Okręgowy w Lublinie wydał list gończy w celu odbycia kary 16 lat pozbawienia wolności.  Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości, m.in. usiłowanie zabójstwa sprzed 20 lat, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe i oszustwo.

Za te przestępstwa odsiadywał już wyrok w zakładzie karnym, jednak po udzielonej mu przerwie w odbywaniu kary, nie stawił się ponownie w tym miejscu. Dlatego za 54-latkiem wydano list gończy. To uporczywe uchylanie się od kary, przerwali w piątek kryminalni. Tego samego dnia 54-latek został przekonwojowany i osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony