Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlaski policjant mistrzem w brazylijskim jiu - jitsu

Data publikacji 21.06.2021

Podlaski policjant zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej wygrał kolejne zawody w brazylijskim jiu-jitsu. Tym razem okazał się bezkonkurencyjny w XVII Mistrzostwach Polski, które odbyły się w weekend w Warszawie.

Podlaski policjant zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej dodał do swojej kolekcji kolejny medal. W  XVII Mistrzostwach Polski ADCC, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie, okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii Master III do 91 kilogramów. Artur nie dał szans rywalom zwyciężając we wszystkich pojedynkach. Jest to już kolejny sportowy sukces podlaskiego policjanta, który trenuje brazylijskie jiu-jitsu zaledwie od kilku lat.

Tydzień wcześniej podlaski policjant dwukrotnie zwyciężył w Mińsku Mazowieckim w Pierwszych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu Gi i No Gi. Artur w przeszłości stawał również na podium w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Europy.

Brazylijskie jiu-jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

(KWP w Białymstoku / mw)

 

Powrót na górę strony