Młodociani przestępcy wymuszali haracze
Gliwiccy policjanci rozbili grupę młodocianych przestępców, którzy wymuszali haracze w sośnicowickim gimnazjum. Sprawcy stosowali przemoc wobec swoich młodszych kolegów i okradali ich z niewielkich kwot. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.
Gliwiccy policjanci rozbili grupę młodocianych przestępców, którzy wymuszali haracze w sośnicowickim gimnazjum. Funkcjonariusze mogli przerwać ten kilkumiesięczny proceder po informacji, która naprowadziła ich na trop szajki. Jej członkowie w wieku 14,15 i 16 lat zmuszali przemocą młodszych kolegów do oddawania im pieniędzy.
Kilkudniowe działania doprowadziły policjantów zarówno do sprawców jak i poszkodowanych, którzy musieli przekazywać członkom szajki posiadaną gotówkę. Stróże prawa ustalili, że łupem grupy od września ubiegłego roku padały zazwyczaj niewielkie kwoty w przedziale od 10 groszy do 2 złotych.
Teraz nieletnimi zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje jaki zastosować wobec sprawców środek wychowawczy.