Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Kolejni członkowie gangu "Popeliny" w rękach Policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami ze zgierskiej komendy zatrzymali wczoraj trzech członków gangu Popeliny. Do zatrzymań doszło około godziny 18.00 jednocześnie w trzech różnych miejscach na terenie Łodzi i Zgierza.

W ręce funkcjonariuszy wpadł 29-letni podejrzany o pseudonimie Waluś, którego zatrzymano na terenie sądu okręgowego w Łodzi gdzie odbywała się przeciwko niemu sprawa karna. Jako kolejny w policyjne sidła trafił 21-letni wspólnik. Tego z kolei złapano na ulicy Długiej w Zgierzu. Dwa miesiące temu został postrzelony w bark w wyniku porachunków gangsterskich, za którymi stali ludzie Indiana. Również w Zgierzu funkcjonariusze zatrzymany został kolejny człowiek Popeliny- 23-latek o pseudonimie Zyga. W jego bmw ujawniono kamizelkę kuloodporną ze specjalnym wzmocnieniem, natomiast przy 21-latku sterydy i narkotyki.

Całej trójce zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz napad na dom jednorodzinny, do którego doszło we wrześniu na terenie powiatu zgierskiego. Wówczas bandyci na tle porachunkowym pobili domowników i zdemolowali dom. Boss grupy o ps. Popelina został zatrzymany przez policjantów z CBŚ i Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi w połowie lipca tego roku natomiast szef konkurencyjnej grupy przestępczej ps. Indian wpadł na początku października. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi.

Powrót na górę strony
Polska Policja