Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy w „oku” policyjnego drona

Data publikacji 25.06.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie z policjantami z Gryfina „pod obiektyw” wzięli drogę krajową nr 31 w miejscowości Dębogóra, a w kolejnym dniu wraz z mundurowymi z Goleniowa drogę w miejscowościach Pucice i Łozienice. W efekcie policyjny dron zarejestrował kilkanaście wykroczeń, za które kierowcy zostali natychmiast rozliczeni.

Policjanci w trakcie dwudniowych działań pierwszego dnia zaobserwowali 8 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wyprzedzali na skrzyżowaniu inny pojazd, jak również poruszali się bez włączonych świateł mijania czy też w trakcie jazdy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowcy nie stosowali się też do znaku P-4 „linia podwójna ciągła” oraz przewozili materiały sypkie bez odpowiedniego zabezpieczenia ładunku.

Kolejnego dnia działania odbyły się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w miejscowości Pucice oraz Łozienice. Tu w trakcie działań policjanci ujawnili kierowców wyprzedzających na przejściu dla pieszych, jak również jadących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Niektórzy nie stosowali się do znaku „STOP” oraz podobnie jak w poprzednim dniu naruszali przepisy dotyczące przewozu ładunku sypkiego.

Wszyscy kierowcy, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi, jednak w dwóch przypadkach policjanci pouczyli sprawców wykroczeń.

Działania prowadzone były w miejscach, w których w ostatnim czasie doszło do wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Rozpoczęły się wakacje i ruch na trasach wiodących do regionów turystycznych naszego województwa będzie przez najbliższe tygodnie znacznie wzmożony. Apelujemy więc o uważność i rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W tym czasie podobne działania będą prowadzone znacznie częściej.

 


 

Film VID-20210625-WA0010.mp4

Pobierz plik VID-20210625-WA0010.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.22 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony