Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie przyczynił się do zatrzymania poszukiwanego 3 listami gończymi

Data publikacji 28.06.2021

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Gardei będąc po służbie w czasie wolnym przyczynił się do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniuPoszukiwany trafił do zakładu karnego, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Gardei 25 czerwca br. około godziny 12.00 w czasie wolnym od służby będąc na spacerze z dzieckiem, na terenie gminy Gardeja, zauważył poszukiwanego mężczyznę. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i powiadomił swoich kolegów pełniących tego dnia służbę. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy dzielnicowy obserwował poszukiwanego i szedł za nim podając bieżącą lokalizację swoim kolegom. 36-letni mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne kradzieże i włamania, a dodatkowo podejrzewany jest o kolejną kradzież z włamaniem. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 4 lat.

Mężczyzna został zatrzymany przez patrol Policji. Noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie został przekazany do zakładu karnego. W trakcie przesłuchania przez funkcjonariuszy przyznał się jeszcze do innych włamań na terenie gminy Gardeja.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony