Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełniają marzenia dzieci

Data publikacji 29.06.2021

Na co dzień pilnują ładu i porządku na terenie powiatu nowosolskiego, chroniąc i służąc jego mieszkańcom. Ale również potrafią spełniać marzenia najmłodszych. Jednym z marzeń chorej 2,5-letniej dziewczynki było spotkanie z policjantami, więc funkcjonariusze zaprosili ją do komendy. 5-letni Franio, który zmaga się z chłoniakiem chciał zobaczyć policyjnego czworonoga. Najcenniejszym podziękowaniem dla policjantów był widok szczęśliwych i uśmiechniętych dzieci.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zareagowali na wieść o chorej dziewczynce, która marzyła o spotkaniu z Policją. Mieszkanka powiatu nowosolskiego od kilku tygodni zmaga się z guzem nerki. Pomimo chemioterapii 12-centymetrowy guz nie dawał za wygraną. Konieczne było usunięcie nerki. Teraz Julcia czeka na wyniki badań, aby wykluczyć nowotwór złośliwy. Policjanci postanowili choć troszkę umilić dzień z życia dziewczynki, która od początku ograniczeń związanych z pandemią nie opuszczała miejsca zamieszkania. Gdy otrzymała zgodę lekarzy na kontakt z innymi ludźmi, otrzymała od policjantów zaproszenie do komendy. 5-letni Franio, który zmaga się z chłoniakiem przez kilka miesięcy nie opuszczał szpitala. Chciałby wrócić do normalności.  W trakcie wizyty w komendzie nie krył swojego zadowolenia. Radość była przeogromna.

Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spełnić choć jedno z nich. Julcia i Franio otrzymali od policjantów drobne upominki i elementy odblaskowe, być może na co dzień będą wspominali ten wyjątkowy dzień, który zapewne na długo zapadnie w ich pamięci. Zadowolone dzieci cieszyły się, że mogły zobaczyć prawdziwy policyjny radiowóz i wcielić się w rolę policjanta, siedząc w radiowozie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Funkcjonariusze opowiadali czym zajmują się podczas pełnienia służby. W podziękowaniu mundurowi mogli podziwiać bezcenny uśmiech dzieci. Dla funkcjonariuszy z nowosolskiej komendy najważniejszym celem służby jest pomaganie innym. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Takie inicjatywy, dają policjantom jeszcze większą motywację do służby – zobaczyć szczęście i radość drugiego człowieka.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Chłopiec w policyjnym radiowozie
  • dwaj chłopcy w radiowozie policyjnym
  • Dziewczynka przy radiowozie policyjnym
  • Chłopiec i dziewczynka przy boksie z policyjnym psem
  • Chłopiec i dziewczynka w budynku policyjnym
  • Plakat dotyczący zbiórki środków na chorego chłopca
Powrót na górę strony