Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisanie umowy dot. budowy nowej siedziby Posterunku Policji w Prochowicach - pierwszy w Polsce projekt budowy modułowej jednostki Policji

Data publikacji 29.06.2021

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Robert Frąckowiak oraz Prezes Zarządu firmy CLIMATIC Sp. z o.o. Sp. k. Pan Aleksander Panek podpisali umowę, na mocy której powstanie projekt, a później na jego podstawie zostanie wybudowany nowy Posterunek Policji w Prochowicach. To pionierska na skalę Polski inwestycja w formie budownictwa modułowego 3d, która w przypadku sprawdzenia się, będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów.

24 czerwca 2021 roku przed południem, w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, odbyło się uroczyste podpisanie umowy budowy nowego Posterunku Policji w Prochowicach w powiecie legnickim. Dolnośląską Policję reprezentował mł. insp. Robert Frąckowiak - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorujący pion logistyczny a wykonawcę Pan Aleksander Panek - Prezes Zarządu firmy CLIMATIC Sp. z o.o. Sp. k.

Koncepcja inwestycji, realizowana jest przez Wydział Inwestycji i Remontów KWP we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Koordynacji Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami z Biura Logistyki KGP w zakresie programu funkcjonalno-użytkowego tego obiektu. Zakłada ona budowę nowego posterunku, rozplanowanego według przepisów i wytycznych określonych w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”. W ramach realizacji pilotażowego projektu prowadzone były konsultacje z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, w zakresie technologii modułowej.

Całe zamierzenie planowane jest w technologii budownictwa modułowego 3d. To pionierska na skalę Polski inwestycja, która w przypadku sprawdzenia się, będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów. Aranżacja zabudowy umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla pojazdów służbowych i interesantów. Ważne, aby miejsce to było nowoczesne i spełniające wszelkie wymogi oraz oczekiwania stawiane przed obiektami Policji. Realizacja poza budynkiem administracyjnym obejmuje posadowienie budynku garażowo-magazynowego wykonanego również w technologii modułowej oraz zagospodarowanie terenu.

Na uwagę zasługuje fakt szybkiego terminu realizacji, tj. do listopada zakończenie inwestycji włącznie z projektem, co pozwoli na szybsze podjęcie działalności w obiekcie.

Wartość całego przedsięwzięcia to kwota 3.470.029,40 zł, z czego blisko 500 tys. zł pochodzi z dofinansowania gminy Prochowice. Teren pod inwestycję o powierzchni 43 arów, mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Prochowicach. To właśnie tam powstanie budynek Policji przeznaczony dla 13 osób - policjantów i pracowników.

nadkom.  Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Inwestycji i Remontów
KWP  we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.31 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.75 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony