Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Staranował 5 pojazdów – miał 2 promile

Data publikacji 01.07.2021

Policjantem jest się cały czas. Kolejny raz udowodnili to dwaj stróże prawa z Posterunku Policji w Byczynie, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 75-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna podczas swojej jazdy uszkodził 5 samochodów. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W minionym tygodniu będący po służbie dwaj kryminalni z byczyńskiej policji zareagowali na niebezpieczne zachowanie kierującego pasatem. Uwagę policjantów zwrócił styl jazdy kierowcy. Mężczyzna jechał całą szerokością ulicy, rozbijając przy tym prawidłowo zaparkowane samochody.

Kryminalni podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, wykorzystali moment, kiedy mężczyzna zwolnił. Wtedy otworzyli drzwi od samochodu i wyciągnęli kluczki ze stacyjki. Na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 75-letni mieszkaniec Oławy. Badanie alkomatem pokazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz zatrzymany senior odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz uszkodzenie 5 samochodów, które staranował podczas swojej jazdy. Pokrzywdzeni wstępnie swoje straty oszacowali na ponad 6 000 złotych.

Nietrzeźwy kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd, a grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu / kp)

  • samochód koloru granatowego stojący bokiem z uszkodzonym błotnikiem
  • samochód koloru granatowego stojący przodem z uszkodzoną karoserią
  • uszkodzony tył samochodu dostawczego , uszkodzona lampa oraz zderzak
  • uszkodzony samochód w kolorze czerwonym
  • uszkodzone nadkole samochodu koloru srebrnego
  • uszkodzone nadkole samochodu koloru srebrnego
Powrót na górę strony