Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagali mieszkańcom w trakcie nawałnicy

Data publikacji 01.07.2021

Do zielonogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji za pomoc w czasie nawałnicy, która przeszła nad miastem. Dzięki zaangażowaniu mundurowych, dwie kobiety wydostały się z zalanej ulicy, a następnie jedna z nich mogła w porę zażyć niezbędne lekarstwo.

Zielonogórscy policjanci codziennie w swej służbie mają do czynienia z różnymi, często trudnymi czy nietypowymi interwencjami. Każdego dnia wkładają wiele pracy w to, aby zadania przed nimi stawiane były realizowane w 100%. Dzięki temu starania o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom stają się realne, szczególnie wtedy, kiedy dzięki swojemu zaangażowaniu mogą komuś pomóc. Bardzo często policjantom z Zielonej Góry, w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu, pomagają funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Podobnie było środę (30 czerwca).

To wtedy trzech policjantów: starszy sierżant Kamil Sałek, sierżant Marcin Wojciechowski oraz sierżant Dawid Tomczak, pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli ludzi potrzebujących pomocy. Podczas nawałnicy przechodzącej nad miastem mundurowi zatrzymali się na ulicy Wojska Polskiego, aby pomóc osobom, które utknęły w zalanym samochodzie. Policjantom pomogło także dwóch mężczyźn, którzy widząc co się dzieje na drodze, także pospieszyli z pomocą. Gdy tylko zdążyli wypchnąć jeden z pojazdów w bezpieczne miejsce, w chwile po tym podjechał inny samochód, którego silnik także zgasł podczas przejazdu przez zalane ulice. Ten kierowca również mógł liczyć na pomoc zarówno policjantów, jak i dwóch mężczyzn.

W czwartek (1 lipca) starszy sierżant Kamil Sałek, sierżant Marcin Wojciechowski oraz sierżant Dawid Tomczak zostali docenieni za swoją pomoc przez kobietę, która była kierowcą jednego z aut. Przesłała ona podziękowania na ręce pełniącego obowiązki komendanta zielonogórskich policjantów młodszego inspektora Macieja Sipka. Tych kilka miłych słów skierowanych do policjantów sprawiło im wiele radości. Takie przejawy uznania i sympatii ze strony mieszkańców są dla policjantów bezcenne, bo świadczą o tym, że mieszkańcy powiatu zielonogórskiego dostrzegają i doceniają ich wysiłki.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Zdjęcie ukazujące policjanta niosącego kobietę na rękach na zalanej ulicy jest autorstwa Pana Jacka Katosa.

  • policjanci pchają samochód na zalanej ulicy
  • policjanci pchają samochód na zalanej ulicy
  • policjant niesie kobietę na rękach
  • trzech policjantów stoi obok siebie
  • podziękowania przesłane do policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.64 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony