Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeceniła swoje możliwości pływackie

Data publikacji 01.07.2021

Tragicznie mógł się zakończyć wypoczynek 25- latki nad zalewem w Cedzynie. Młoda kobieta, która w środę postanowiła przepłynąć zalew, w pewnym momencie opadła z sił i zaczęła wołać o pomoc. Na szczęście, w pobliżu byli policjanci z zespołu wodnego, którzy pomogli 25-latce dotrzeć bezpiecznie na brzeg.

Sytuacja wydarzyła się w środę, krótko przed godziną 18. Policjanci z Zespołu Wodnego w Cedzynie, patrolowali łodzią miejscowy zbiornik wodny. W pewnym momencie funkcjonariusze zwrócili uwagę na kobietę, mającą wyraźne problemy z przepłynięciem akwenu. Nagle 25- latka zaczęła wołać o pomoc i rozpaczliwie próbowała utrzymać się na powierzchni wody. Stróże prawa błyskawicznie podpłynęli do poszkodowanej i wyciągnęli ją na podkład służbowej łodzi. Okazało się, że to cudzoziemka, która w naszym kraju przebywa w ramach wymiany studenckiej. 25-latka przyznała policjantom, że chciała przepłynąć zalew, ale zabrakło jej sił. Mundurowi udzielili kobiecie niezbędnej pomocy i bezpiecznie dostarczyli ją na brzeg.

Pamiętajmy! Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. A te to najczęściej alkohol i przecenianie własnych możliwości. W wielu przypadkach beztroska kończy się w sposób tragiczny. Tym razem życie 25-latki uratowali policjanci.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony