Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego i uciekł nie udzielając pomocy - zaledwie kilkanaście godzin później został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 02.07.2021

Ogromny wysiłek, determinacja i świetna współpraca policjantów z wydziału kryminalnego i dzielnicowych z Kadzidła pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który w środę w nocy potrącił pieszego i nie udzielając mu pomocy uciekł z miejsca wypadku. Do ustalenia danych auta przyczyniła się także policjantka zespołu do spraw wykroczeń, która przebywając na urlopie również zaangażowała się w poszukiwania. 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zatrzymany wracając z Warszawy, osadzono go w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy, że w środę 30.06.br., w nocy, w miejscowości Wach doszło do potrącenia pieszego, który niestety w wyniku poniesionych obrażeń zginął na miejscu. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

W ustalenie kierowcy pojazdu zaangażowali się mundurowi niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej jednostki. Funkcjonariusze rozpoczęli żmudne, ale konieczne czynności procesowe. Równolegle prowadzone były działania operacyjne.

Policjanci bez przerwy badali wszystkie szczegóły i sprawdzali każdą napływającą informację. W ustalenie numeru rejestracyjnego pojazdu zaangażowała się również policjantka z zespołu wykroczeń, która w tym czasie przebywała na urlopie kilkaset kilometrów od Ostrołęki. Swoim postępowaniem udowodniła, że policyjna służba trwa 24 godziny na dobę.

Dodatkowo informacja o poszukiwaniu świadków tego wypadku wraz z marką i konkretnym modelem auta szybko trafiła do lokalnych mediów i portali społecznościowych.

Poczynione ustalenia wskazywały, że kierującym hondą w momencie wypadku był 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który przebywał aktualnie na terenie Warszawy. Akcja jego zatrzymania została zaplanowana wczoraj, 01.07.br., po południu, na terenie gminy Goworowo. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. Mężczyzna został przewieziony do ostrołęckiej jednostki Policji, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych został osadzony w policyjnym areszcie.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Pamiętajmy, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką możemy podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli o ludzkim życiu.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony