Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z lubińskiej komendy przekazali prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Czerniawie

Data publikacji 05.07.2021

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie  po raz kolejny dali przykład zaangażowania i troski o los drugiego człowieka oraz empatii godnej naśladowania. Kiedy tylko policjanci otrzymali informację od przedstawicielki Fundacji SOL, że dla Domu Dziecka w Czerniawie potrzebne są środki czystości, zaangażowali się w ich zbiórkę i z dnia na dzień rosła ilość dostarczanych przez mundurowych podarków. W miniony piątek zostały one przekazane na ręce Pani Sylwii Wołowskiej – Wiceprezes Zarządu Fundacji SOL, a następnie trafiły do dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Policjanci w trakcie swojej codziennej służby wykazują się dużą empatią i wrażliwością na los drugiego człowieka. Dewiza „pomagamy i chronimy” przyświeca mundurowym każdego dnia. Dlatego też, kiedy przedstawiciele Fundacji SOL, zwrócili się do szefowej lubińskich policjantów z prośbą o zorganizowanie zbiórki dla potrzebujących dzieci, odzew był natychmiastowy. W krótkim czasie mundurowi i pracownicy policji

gromadzili artykuły chemiczne. Wśród podarków nie zabrakło także zabawek i policyjnej maskotki – Komisarza Lwa.

W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji w Lubinie mł. insp. dr Joanna Cichla wraz ze swoimi Zastępcami przekazała zebrane artykuły na ręce Pani Sylwii Wołowskiej - Wiceprezes Zarządu Fundacji SOL, która była inicjatorką tego przedsięwzięcia. Zgromadzone produkty już trafiły do Domu Dziecka w Czerniawie.

Mamy nadzieję, że dostarczone artykuły sprawią radość i wywołają uśmiech na twarzach dzieci. Na ręce Pani Komendant wpłynęły podziękowania dla policjantów i pracowników lubińskiej komendy za dobre serce i bezinteresowną pomoc.

 

asp.szt.. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony