Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna grupa SPEED na krajowej „dziesiątce”

Data publikacji 05.07.2021

Mundurowi z policyjnej grupy SPEED prowadzili w piątek działania na drodze krajowej nr 10. Wspólna akcja funkcjonariuszy z Torunia, Bydgoszczy, Lipna i Nakła nad Notecią odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego wypadku na tej trasie.

W piątek (2.07.21) w godzinach 14:00-22:00 mundurowi z policyjnej grupy SPEED prowadzili działania na drodze krajowej nr 10. To newralgiczna trasa przecinająca nasze województwo. Wspólne działania funkcjonariuszy z Torunia, Bydgoszczy, Lipna i Nakła nad Notecią odniosły oczekiwany skutek. Podczas akcji nie doszło do żadnego wypadku na tej trasy.

Policjanci prowadzący takie działania do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi samochodami z videorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

Sama nazwa SPEED wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Podczas piątkowych działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali ponad 150 kierowców. Ponad połowa z nich przekroczyła dozwoloną prędkość.

 

 

Powrót na górę strony