Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna metaamfetaminy i zarzuty za posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych

Data publikacji 06.07.2021

Wspólne działania kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Wrocławiu oraz policjantów z Lubina doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn zajmujących się produkcją metamfetaminy. W jednym z lubińskich garaży zlikwidowana została pełna linia produkcyjna tego narkotyku. Ponadto w miejscach zamieszkania mężczyzn zabezpieczono 7 jednostek broni palnej, amunicję oraz materiały wybuchowe. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Ujawnienie działającej w powiecie lubińskim (na Dolnym Śląsku) laboratorium zajmującego się produkcją metaamfetaminy to efekt operacyjnych ustaleń kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wspólna realizacja lubelskich i wrocławskich kryminalnych oraz policjantów z Lubina  doprowadziła do ujawnienia na jednej z lubińskich ulic garażu, gdzie „pełną parą” pracowała linia produkcyjna metaamfetaminy.

 szklane naczynia i urządzenia służące do produkcji narkotyków

Pomieszczenie było specjalnie przystosowane do produkcji narkotyku. Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej - działającą aparaturę, gotowy produkt w ilości ponad tysiąc porcji handlowych metaamfetaminy oraz szereg innych substancji, prekursorów i odczynników służących do produkcji narkotyków.  Podczas policyjnych działań, w pogotowiu byli również strażacy, gdyż chemiczne środki stosowane przy produkcji narkotyków w każdej chwili mogły grozić wybuchem.

 niebieska miska z białą zbryloną narkotyczną substancją

Do sprawy zatrzymanych zostało trzech mężczyzn:  35 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, 35 – letniego mieszkańca Legnicy i 50 – letniego mieszkańca powiatu średzkiego.

 skrzynia z bronią i amunicją

Ponadto w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka z Legnicy, kryminalni zabezpieczyli  7 sztuk broni palnej, m.in. karabin i pistolet maszynowy, a także ponad 460 sztuk amunicji.  Kolejne przeszukanie, tym razem w miejscu zamieszkania lubinianina, doprowadziły mundurowych do ujawnienia i zabezpieczenia materiałów wybuchowych w postaci lasek  dynamitu.

 dwa pistolety maszynowe leżące na stole

Pracujący nad sprawą śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie trzem podejrzanym zarzutów związanych z wytwarzaniem narkotyków, posiadania przyrządów służących do ich nielegalnej produkcji, a także posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Dodatkowo, legniczanin będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie broni i amunicji, a jego kolega z powiatu lubińskiego odpowie przed sądem za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych  Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Anna Kamola

asp. szt. Sylwia Serafin

  • biała zbrylona substancja narkotyczna
  • niebieski lejek wpuszczony w szklane naczynie z białym płynem
  • pomieszczenie garażu ze sprzętem do produkcji narkotyków
  • plasikowe bukłaki z płynem
  • szklane naczynie z białym narkotykiem w lodówce
  • woreczek z testerem narkotykowym trzymany w ręku policjanta
  • zamrażarka z pojemnikami z zawartością narkotyków
  • broń palna z magazynkiem na stole
  • laski dynamitu w szufladzie
Powrót na górę strony