Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poza służbą zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 06.07.2021

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego będąc poza służbą, na terenie Tczewa ujęli nietrzeźwego kierowcę. 28-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i prowadząc pojazd stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w niedzielę, 04.07.2021 r., około 6:00 będąc poza służbą, na terenie Tczewa zobaczyli mężczyznę jadącego osobową mazdą. Kierowca swoim zachowaniem wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy. Mężczyzna przegazowywał auto, trąbił i miał trudności z wykonaniem podstawowych manewrów. Policjanci, widząc, że kierujący stwarza niebezpieczeństwo, natychmiast zareagowali. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i na miejsce wezwali patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Pruszczańscy funkcjonariusze wyczuli od kierowcy mazdy woń alkoholu. Mężczyzna mówił niewyraźnie i zataczał się.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy - okazało się, że 28-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi sporządzili też stosowną dokumentację i mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za swoje czyny.

Przypominamy: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony