Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie kredytowej

Data publikacji 14.05.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, podejrzane o wyłudzenia kredytów, w jednym z wrocławskich banków. Zatrzymane osoby to dwaj mężczyźni w wieku 29 i 46 lat, którzy wyłudzili kredyt w wysokości 300 tys. zł na zakup nieruchomości. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali już 28 osób. Sprawcy wyłudzili w ciągu kilku miesięcy ponad 30 kredytów na łączną kwotę bliską 3 mln zł.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej we Wrocławiu w miejscu zamieszkania zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia w wieku 29 i 46 lat, podejrzanych o wyłudzenie kredytu. Jak ustalili funkcjonariusze zainteresowani kredytem bankowym skontaktowali się z mężczyzną zajmującym się pośrednictwem finansowym. Później na podstawie przygotowanych przez niego sfałszowanych dokumentach, wyłudzili kredyt w jednym z wrocławskich banków w wysokości 300 tys. złotych. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na zakup nieruchomości.

W kwietniu br. zatrzymani zostali m. in. mężczyzna zajmujący się pośrednictwem finansowym oraz były pracownik jednego z większych wrocławskich banków. 37-letni mężczyzna zajmujący się pośrednictwem finansowym wyszukiwał osoby zadłużone w różnych instytucjach. Oferował im pomoc w szybkim załatwieniu kredytu. Prefabrykował dokumenty potrzebne do uzyskania takiego kredytu m.in. zaświadczenia o zatrudnieniu, zarobkach czy też deklaracje podatkowe. Następnie razem z nimi szedł do drugiego z zatrzymanych mężczyzn, wówczas jeszcze pracownika banku, gdzie zawierane były umowy kredytowe. Przyznawane kredyty kształtowały się w kwotach od 15 do 500 tys. zł.

Za wyłudzenie kredytu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W obecnie prowadzonej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już 28 osób. Łącznie sprawcy wyłudzili ponad 30 kredytów na kwotę nie mniejszą niż 3 mln. zł.
Powrót na górę strony