Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 32-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 07.07.2021

Policjanci z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Według ustaleń naszych śledczych, 32-latek wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca zdarzenia. Z zatrzymanym mężczyzną podróżowały jeszcze dwie, również nietrzeźwe osoby. Mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał już zarzuty za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

4 lipca nad ranem w Brzegu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 32-latek kierujący oplem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany 65-latek zginął na miejscu. Natomiast osoby podróżujące oplem odjechały.

Tą sprawą natychmiast zajęli się brzescy policjanci. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zebrali  ślady. Wykonali szereg czynności i sprawdzili wszystkie miejsca, gdzie mógł odjechać pojazd. Szybka reakcja i działanie funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie gdzie podejrzany może przebywać. Już pół godziny po zdarzeniu policjanci zatrzymali go na jednej ze stacji paliw w mieście. Mężczyzna był nietrzeźwy w organizmie miał blisko promil alkoholu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości i ucieczki z miejsca zdarzenia. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował 32-latka na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony