Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił dom rodziców

Data publikacji 14.05.2008

Gdyby nie szybka interwencja jaktorowskich policjantów, ta sytuacja rodzinna mogła się skończyć bardzo tragicznie. Nietrzeźwy 28-latek po kolejnej awanturze podpalił dom, w którym mieszkał razem z rodzicami i dwoma braćmi. Policjanci zdążyli ewakuować wszystkich domowników, a strażacy w porę ugasić pożar. Rafał P. za spowodowanie poważnego niebezpieczeństwa stanie przed sądem.

Na interwencję na ulicy Gdyńskiej w Jaktorowie policjanci zostali wezwani tuż po północy. W domu miał się awanturować nietrzeźwy syn właścicieli. Gdy tylko funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres zauważyli wychodzącego z posesji młodego mężczyznę. Podejrzewając, że jest to sprawca awantury policjanci nie pozwolili mu opuścić podwórka. Już pierwsze słowa zatrzymanego przed bramą mężczyzny wydały się policjantom bardzo niepokojące. Dowiedzieli się, że w domu się pali.

Mundurowi natychmiast sprawdzili tę informację. Okazało się, że rzeczywiście z pomieszczenia na piętrze zaczął wydobywać się dym. Trzeba było pilnie sprawdzić czy ktoś jest w domu. Mundurowi pomogli najpierw rodzicom i braciom zatrzymanego wyjść z tej części budynku, w którym już się paliło. Z drugiej strony domu- bliźniaka ewakuowano pozostałych śpiących lokatorów. Na szczęście pożar szybko udało się ugasić i nikt nie został poszkodowany.

Agresywny i wyraźnie nietrzeźwy Rafał P. trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze przygotowali już dla niego wniosek o tymczasowe aresztowanie. 28-latek odpowie przed sądem za spowodowanie ogromnego zagrożenia dla członków własnej rodziny.
Powrót na górę strony