Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjantów w Niemczech i Francji

Data publikacji 14.05.2008

Śląscy policjanci zajmujący się współpracą międzynarodową odwiedzili centrum współpracy służb policyjnych i celnych w Kehl nad Renem. Celem wizyty było zdobywanie doświadczeń z zakresu międzynarodowej wymiany informacji kryminalnych.

 W maju  śląscy policjanci w ramach programu TAIEX (Technical Assistance Information Exchange Instrument - European Commission), przebywali z wizytą we francusko – niemieckim centrum współpracy służb policyjnych i celnych. Placówka położona jest w miejscowości Kehl nad Renem, bezpośrednio przy granicy niemiecko-francuskiej.

Celem wizyty było zapoznanie się z jej funkcjonowaniem oraz przekazanie doświadczeń z zakresu międzynarodowej wymiany informacji kryminalnych. Uczestnikom zaprezentowane zostały organizacyjne, prawne i finansowe zasady funkcjonowania wspólnego centrum. Policjanci odwiedzili również Komisariat Policji w Kehl, gdzie zaznajomili się z praktycznymi aspektami współpracy przygranicznej. Jednym z punktów programu było zwiedzanie oraz wykłady w Euro – Instytucie w Kehl, podczas których przedstawione zostały przykłady szkoleń, warsztatów i sympozjów organizowanych dla organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

W trakcie trwania wizyty policjanci odwiedzili Parlament Europejski w Strasburgu.
Powrót na górę strony