Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do porodu na sygnałach - policjanci pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala

Data publikacji 07.07.2021

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc kierowcy nawet w niecodziennej sytuacji. We wtorek zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pilotowali do szpitala pojazd, w którym znajdowała się rodząca kobieta. W takich sytuacjach czas jest najważniejszy, dlatego stróże prawa nie zamierzali go tracić i poprzez policyjną eskortę zapewnili bezpieczeństwo.

We wtorek (6.07.2021 r.) około godziny 3.00 przy ul. De Gaulle'a, na wysokości "Domu Muzyki i Tańca", policjanci z zabrzańskiej drogówki patrolujący miasto zauważyli kierującego taksówkarza, machającego w ich kierunku, aby się zatrzymali. Okazało się, że w pojeździe znajduje się kobieta, która zaczęła rodzić. W celu zapewnienia sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przejazdu do szpitala policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczęli pilotaż.

Dzięki temu taksówka z kobietą dotarła do szpitala na czas, gdzie rodząca trafiła pod fachową opiekę personelu medycznego.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony