Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja honorowego oddawania krwi w leskiej komendzie

Data publikacji 08.07.2021

10 litrów krwi udało się zebrać podczas wczorajszej zbiórki w leskiej komendzie. W przedsięwzięcie włączyli się mundurowi oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Lesku. Wśród funkcjonariuszy jest wielu takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Tym razem nie zabrakło również i takich, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na akcję krwiodawstwa.

Wczoraj (7.07.2021) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Lesku stanął "krwiobus" - mobilny punkt pobrań. Krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy, stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej, by móc podarować innym najcenniejszy prezent, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi - swoją krew.

W akcji uczestniczyli policjanci leskiej i ustrzyckiej komendy, a także przedstawicielki Urzędu Miasta i Gminy w Lesku. Razem do akcji honorowego oddawania krwi zgłosiło się 27 osób. Łącznie zebrano około 10 litrów tego niezwykle cennego płynu. Akcja w leskiej komendzie została zorganizowana po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

(KWP w Rzeszowie / kp)

  • policjant i dwaj inni mężczyźni podczas oddawania krwi
  • krwiobus stojący przed budynkiem leskiej Policji
  • worki wypełnione krwią
Powrót na górę strony