Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny nawet po służbie

Data publikacji 14.05.2008

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego, 21-letniego obywatela Bułgarii, który kierował seatem cordobą. Do zatrzymania doszło dzięki czujności funkcjonariusza z sekcji dw. z przestępczością narkotykową komendy miejskiej w Lublinie, który wracając z pracy zauważył jadące "wężykiem" auto.

Funkcjonariusz w nocy wracał swoim samochodem z pracy, gdy na ul. Lipowej zauważył jadącego w kierunku Al. Racławickich seata cordobę. Jadąc za nim zobaczył, że auto często zmienia pasy ruchu, poruszając "wężykiem" od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Samochód zatrzymywał się przed skrzyżowaniami, na których miał pierwszeństwo przejazdu, a przejeżdżał przez te, na których powinien się zatrzymać. Policjant podejrzewał, że kierowca seata może być nietrzeźwy. Natychmiast zawiadomił dyżurnego komendy miejskiej w Lublinie. Do czasu przyjazdu oznakowanego radiowozu, jechał za podejrzanym autem Al. Racławickimi, Al. Kraśnicką, ul. Orkana i przekazywał dyżurnemu położenie. Na ul. Bohaterów Monte Cassino wspólnie z patrolem z IV komisariatu zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierowcą okazał się obywatel Bułgarii, który wczoraj skończył 21 lat. Wraz z nim w samochodzie jechali dwaj inni Bułgarzy. Od kierowcy faktycznie czuć było woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Ponadto nie miał przy sobie prawa jazdy.

21-latek świętowanie urodzin zakończył w policyjnym areszcie. Jego samochód trafił na parking strzeżony. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
Powrót na górę strony