Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny policjant zatrzymał drogowego przestępcę

Data publikacji 09.07.2021

Drogowe wyczyny 33-letniego mieszkańca powiatu nie pozostaną bezkarne. Mężczyzna jadąc seatem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez policjanta z wydziału ruchu drogowego kieleckiej komendy miejskiej, w czasie wolnym od służby. Wszystko wydarzyło się na terenie miasta.

Cała sytuacja wydarzyła się w czwartek, 08.07.2021 r., krótko po godzinie 17:00. Będący po służbie policjant kieleckiej drogówki, jadąc ulicą Chorzowską w Kielcach zauważył jadącego tzw. wężykiem seata. Siedzący za kierownicą hiszpańskiego auta mężczyzna miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy, a ponadto gwałtownie to przyspieszał, to hamował. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że takie zachowanie mężczyzny może być spowodowane alkoholem i podjął czynności. W pewnym momencie zrównał się z seatem i nakazał kierowcy zatrzymanie się. Mundurowy zabrał kluczyki mężczyźnie i o całej sytuacji powiadomił dyżurnego. Będący w służbie policjanci ustalili, że ich kolega nie pomylił się. 33-latek wydmuchał ponad 1,5 promila.

Tym samym postawa kieleckiego policjanta uchroniła innych uczestników ruchu przed nieodpowiedzialnością nietrzeźwego kierowcy. Wszyscy wiemy, jakie tragedie powodują na drogach osoby po alkoholu. Dlatego tak ważne jest, byśmy nie dawali na to przyzwolenia i właściwie reagowali.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony