Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci odnaleźli turystę, który spadł z punktu widokowego

Data publikacji 09.07.2021

Jeleniogórscy policjanci jako pierwsi odnaleźli turystę, który spadł kilkanaście metrów z punktu widokowego w Szklarskiej Porębie. Okazało się, że mężczyzna złamał nogę. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, zaopiekowali się nim do czasu przybycia ratowników GOPR i wspólnie z nimi przetransportowali poszkodowanego na szczyt punktu. Mężczyzna został następnie przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala celem dalszej diagnostyki.

8 lipca 2021 roku, około godziny 20:10 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zostali powiadomieni o tym, że w okolicach punktu widokowego Złoty Widok w Szklarskiej Porębie słychać wołanie o pomoc.

Policjanci niezwłocznie ruszyli w kierunku miejsca wskazanego w zgłoszeniu. Dojście w ten rejon było bardzo utrudnione, ponieważ trakt był stromy i grząski. Po krótkich poszukiwaniach mundurowi odnaleźli mężczyznę, który leżał pomiędzy drzewami i wołał o pomoc. Jak poinformował ich poszkodowany, stojąc na szczycie pośliznął się, w wyniku czego spadł kilkanaście metrów poniżej punktu widokowego.

Mężczyzna, 21–letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, był sam, a na skutek upadku złamał nogę. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaopiekowali się nim do czasu przybycia na miejsce ratowników GOPR, z którymi wspólnie przetransportowali poszkodowanego na szczyt punktu.

21-latek następnie został przewieziony przez zespół pogotowania ratunkowego do szpitala celem dalszej diagnostyki. W trakcie akcji ratowniczej panowały trudne warunki atmosferyczne, szalała burza, padał silny deszcz, a ze wniesień lały się strumienie wody. Na szczęcie, pomimo tych trudności, udało się skutecznie udzielić mężczyźnie pomocy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony