Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za "bukiet warzyw" do aresztu

Data publikacji 14.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Sandomierza, który jest podejrzewany o to, że najpierw wybił szybę w sklepie spożywczym a później wyniósł z niego … mrożonki.

Z pierwszych ustaleń sandomierskich policjantów wynika, że 20-latek wybił szybę w jednym ze sklepów spożywczych w centrum miasta. Następnie wszedł do środka pomieszczenia i z jednej z zamrażarek ukradł … mrożony groszek oraz tzw. "bukiet warzyw". W ten sposób "zaopatrzony" niepostrzeżenie opuścił sklep. Prawdopodobnie po drodze "przypomniał" sobie, że to nie wszystkie sprawunki, które były mu potrzebne. Postanowił więc "odwiedzić" kolejny sklep. Przypuszczalnie, zachęcony poprzednim sukcesem, także i w tym przypadku wybił szybę. Tym razem jednak miał "pecha". Na jego drodze „stanęli” policjanci. Mężczyzna próbował uciekać w pobliskie uliczki. Nie miał jednak szans i po krótkim pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy.

Obu właścicieli sklepów mężczyzna naraził na straty przekraczające 1200 złotych. W chwili zatrzymania 20-latek był nietrzeźwy – miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak tylko wytrzeźwieje będzie tłumaczył się przed prokuratorem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony